נדל"ן בדובאי: מחירי הדירות עולים ב-27% בהשוואה למאי 2023

שוק המגורים של דובאי שמר על ביצועיו החזקים בחודש מאי, כאשר ערכי ההון עלו בשיעורים מואצים בהשוואה לחודש שעבר, על פי הנתונים האחרונים של חברת הנדל"ן ValuStrat.

מדד המחירים של ValuStrat (VPI) רשם עלייה של 2.1 אחוזים במהלך החודש ועומד על 174.4 נקודות – המייצג צמיחה של 27.2 אחוזים בהשוואה למאי אשתקד.

וילות ראו את העלייה החודשית הגדולה ביותר של 2.4 אחוזים, כשהערכים עלו ב-32.5 אחוזים מדי שנה והגיעו ל-221.2 נקודות במדד. הדירות צמחו בקצב מעט יותר איטי של 1.8 אחוזים לחודש, אך השיגו ביצועים טובים יותר במהלך השנה ב-22.4 אחוזים, והגיעו ל-144 נקודות.

מחירי הדירות בדובאי ממשיכים בעלייה חדה בחודש מאי

המספרים מדגישים את ההתאוששות המתמשכת של האמירות מהשפעות מגפת הקורונה, אומרים אנליסטים. בעוד שגשם כבד באפריל העלה חששות לטווח הקצר, הביקוש נשאר יציב כדי להתמודד עם ירידות המחירים הצפויות.

כמה קהילות של מגורי וילות השיגו או עברו את מחירי השיא של 2014. פאלם ג'ומיירה הפך לאזור  הראשון שעשה זאת החודש.

Discovery Gardens עומד בראש רווחי הון בדירות בדובאי עם צמיחה של 34%. רווחי הון באזורי דירות עם הביצועים הטובים ביותר זינקו מ-21 אחוזים ליותר מ-30 אחוזים בשנה. Discovery Gardens הובילה עם צמיחה של 34 אחוזים.

ה-Greens ופאלם ג'ומיירה הגיעו אחריו עם 32.6 אחוזים ו-30.9 אחוזים, בהתאמה. Al Quoz Fourth ו-The Views רשמו תשואות גבוהות של קרוב ל-29%. בינתיים, אזורי וילות בפאלם ג'ומיירה, איי ג'ומיירה ואחוזת דובאי הילס זכו לעליות שנתיות מדהימות של יותר מ-35-40 אחוזים.

היקפי המכירות מציירים נוף שוק אופטימי. עסקאות של בתים מוכנים גדלו ב-8.1 אחוזים בשנה והגיעו ל-4,619 לחודש מאי. חתימות חוזים על הנייר זינקו בצורה דרמטית עוד יותר – עלייה של 76.3% משנה לשנה בשיא חודשי של למעלה מ-10,000 יחידות המייצגות 69.4% מהעסקאות למגורים.

יזמי נדל"ן מובילים שלטו בעסקאות. Emaar הגיעה למקום הראשון עם נתח שוק של 16.6%, אחריה עזיזי עם 8.5% ו-Sobha עם 8.2%.

נקודות חמות למכירות Off Plan, התרכזו בפרויקטים בתוך Jumeirah Village Circle, Ras Al Khor ודובאי הילס. בתים מוכנים נמכרו הכי הרבה באזורים כמו Jumeirah Village Circle, ביזנס ביי ובמרינה של דובאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *